8 דרכים ליצירת הכנסה פסיבית בנדל”ן

חושבים על הכנסה פסיבית מנדל”ן? הנה כמה דרכים שיכולות להוביל אתכם לשם: 

  1. דירה להשכרה: מי שתהה כיצד ליצור הכנסה פסיבית בנדל”ן יכול להתחיל בדוגמה הנפוצה ביותר, סוג הנכס הפשוט ביותר שיש – דירה למגורים. ניתן לרכוש בית או דירה בודדים ולהשכיר לדייר / משפחה אחד בלבד. כמובן, אם הדירה עומדת ריקה מסיבה כלשהי – אין הכנסה כלל.
  2. דופלקסים, טריפלקסים: נכסים עם 2-4 יחידות דיור מציעים הטבות דומות לדירות, ודורשים ניהול אינטנסיבי פחות בהשוואה למתחמי דירות. אמנם, כיוון שיש יותר דיירים ייתכן שיהיה מעט יותר קשה לנהל נכסים אלה מאשר דירה יחידה, אך עם זאת הסיכון שהדירה תעמוד ריקה ללא הכנסה מתפזר על מספר יחידות במקום אחת בלבד.
  3. בנייני דירות: סיווג בניין זה מוחל לרוב על נכסים עם חמש יחידות או יותר. משקיעים יכולים לקחת הלוואה מסחרית, במקום הלוואה למגורים, וליהנות מיתרונות שונים. עם זאת, עליהם להיות מוכנים לניהול אינטנסיבי יותר או לשכור איש מקצוע לניהול נכסים.
  4. בניינים מסחריים: ניתן להשכיר נכסים מסחריים לדיירים קמעונאיים עם חוזי שכירות לטווח ארוך, ובכך להבטיח זרם הכנסות יציב יותר. עם זאת, החלפת דיירים מסחריים עשויה להיות מסובכת יותר, ובנוסף דיירים מסחריים נוטים לבצע התאמות של הכנס לצרכים העסקיים שלהם, כך שיש צורך לבחון את עלות שיפוץ החללים בין הדיירים.
  5. מתחמים תעשייתיים: למרות שהדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו כשאנחנו שומעים על הכנסה פסיבית מנדל”ן נכסים למגורים, אין להתעלם מנכסים המיועדים למגזר המסחרי. מתקני מחסן, אחסנה או ייצור יכולים לספק ביצועים יציבים תוך דרישה לניהול מינימלי.
  6. מגרשים: השקעה בקרקעות בפני עצמה יכולה להיות נישה ייחודית וניתן להשתמש בה לשיפור או פיצול, כדי למכור כמגרשים קטנים יותר. עם זאת, השקעה במגרש עלולה להיות מסובכת, כבר שאין הרבה אפשרויות לייצור הכנסה  מאדמה כאשר היא עומדת ריקה.
  7. השכרה קצרת טווח או לנופש: נכס במיקום אטרקטיבי יכול להיות מועמד מצוין להשכרה לטווי קצר או להשכרה לצורך נופש. משקיעים שבבעלותם יחידה להשכרת נופש יכולים לגבות ממבקרים מזדמנים יותר עבור לילה מאשר מדייר ארוך טווח. עם זאת, השכרות נופש דורשות תכנון מקדים, התמודדות עם ביטולים, תשלום עבור שירותי ניקיון ועונות “מתות”.
  8. שיקום נכסים: תיקון ונכסים של נכסים דורש תפקיד פעיל יותר בהשקעות נדל”ן, אך יכול להיות משתלם למדי.

רוצה להתייעץ בנוגע להכנסה פסיבית?

יש למלא את הטופס ואחד מנציגנו יצור קשר

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי 

אהבתם את המאמר? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp