מה זה BlockFi: השם החם של עולם הקריפטו

מה זה BlockFi

מחזיקים במטבעות קריפטו, ומתלבטים אם לממש? ייתכן שתשמחו לשמוע כי יש שחקנית חדשה בתחום ההלוואות מגובות הקריפטו, שמאפשרת לכם להשיג נזילות  מבלי לממש, והכל בקלות ובפשטות דרך האפליקציה הסלולרית.

הכירו את BlockFi: פלטפורמה דמויית בנק, עבור מחזיקי מטבעות קריפטו, שמאפשרת ללקוחותיה לקחת הלוואות דולריות כנגד המטבעות הקריפטוגרפיים שלהם. באמצעות האפליקציה הסלולרית של BlockFi, תוכלו לבצע פעולות שונות בתיק הקריפטו שלכם, להרוויח תשואה ולקבל הלוואות בעלות נמוכה, המובטחת על ידי שווי התיק. כל זאת, כאמור, כדי שתוכלו להשיג נזילות מבלי למכור.

נושא הנזילות מעסיק משתמשי קריפטו רבים. מצד אחד, הם מעוניינים להמשיך ולהחזיק במטבעות שלהם, ולא למכור. מצד שני, אין להם שום אפשרות לעשות משהו עם המטבעות הללו. כלומר, זה להמשיך להחזיק מבלי לעשות כל שימוש, או למכור. באמצעות BlockFi, הם יכולים להשתמש באחזקות הקריפטו שלהם כבטוחה. כלומר, הם שומרים על גישה לקריפטו שלהם, בזמן שהםה מקבלים הלוואה בדולרים. 

מייסדי החברה הם פלורי מרקס וזק פרינס, והיא הוקמה באוגוסט 2017.  המייסדים עצמם מתארים את הפלטפורמה שהקימו כחברת שירותים פיננסיים למשקיעים בשוק הקריפטו. באתר החברה הכותרת שמקבלת את פני המשתמשים היא: The future of finance. עוד נכתב באתר החברה (בתרגום חופשי), כי “הדרך הישנה לעשות דברים כבר לא מספקת את הסחורה. אתם יכולים להשתמש בקריפטוגרפיה כדי להרוויח ריביות בשיעור של עד 8.6%, ללוות מזומנים ולקנות או למכור קריפטו. אין עמלות נסתרות, אין יתרות מינימליות ואין סיבה לחכות”. 

בקרוב: קשבק על קניות בביטקוין

כאשר הושקה לראשונה, BlockFi הייתה ידועה כפלטפורמת חשבון חיסכון בביטקוין. למעשה, למחזיקי ביטקוין לא היתה כל אפשרות להכניס אותו לחשבון חיסכון, וגם לא להרוויח ריבית על האחזקות. הם פשוט החזיקו ביטקוין, בזבזו אותו לפי הצורך והשאירו אותו בארנק. BlockFi שינתה זאת באמצעות מערכת ה-BIA שהקימה – מערכת המאפשרת למשתמשים ללוות ביטקוין או להרוויח ריבית על אחזקות הביטקוין שלהם. 

עם הזמן, החברה הרחיבה את מוצריה ושירותיה עוד יותר, והיא מתכוונת להשיק בקרוב מוצר חדשני – כרטיס האשראי הראשון בעולם, שיעניק קשבק (Cashback) על רכישות בביטקוין. עפי התוכניות, כרטיס זה יחזיר 1.5% בביטקוין בכל קנייה. 

תעשיית הקריפטו נמצאת בתנועה מתמדת. מטבעות כמו Binance, Cardano, ATOM ואינספור מטבעות קריפטוגרפיים חלופיים אחרים מציעים למשתמשים חדשים נקודת כניסה טובה יותר לרווחים כספיים ארוכי טווח. ככל שהביקוש ממשיך לגדול, כך גדל גם הצורך בחשבונות קריפטוגרפיים אמינים, המסוגלים לייצר ריביות עבור בעלי חשבונות. לכן, לא מפתיע כי מספר המשתמשים בפלטפורמה הולך וגדל בהתמדה, והם נעזרים בה כבנק עבור המטבע הקריפטוגרפי שלהם, ממש כמו שאנחנו משתמשים בבנק למטבעות רגילים.

ההבטחה: ריבית של עד 8.6%

המייסדים מבטיחים, כי שימוש בחשבון BlockFi לאחסון הקריפטו מאפשר להרוויח עד 8.6% ריבית בכל שנה. מדובר בשיעורים גבוהים מאד, במיוחד כאשר משווים אותם לחשבונות בנק מסורתיים. בנוסף, בעלי החשבונות ב-BlockFi אינם משלמים עמלות נסתרות, הם אינם נדרשים לשמור על יתרה מינימלית והם יכולים להעביר באופן מיידי את כספם מהחשבון.

ויש גם זווית נוספת: מיסוי. מימוש ביטקוין, כמו כל מטבע קריפטו אחר, כרוך בתשלום מס. בישראל למשל, מימשו ישראלים רבים את הביטקוין שברשותם, לאחר שחצה את רף ה-60 אלף דולר ליחידה. נכון להיום, עמדת רשות המיסים היא כי מטבע דיגיטלי הינו נכס, כך שהמשקיעים במטבעות דיגיטליים (שפעילותם אינה עולה לכדי עסק) יחוייבו במס רווחי הון בגובה 25%.

שוק של 2 טריליון דולר

נכון לשעת כתיבת שורות אלה, נראה ששוק הקריפטו נמצא בנקודת שיא. לאחרונה דווח, כי שוק הקריפטו העולמי הגיע לשווי של 2 טריליון דולר, והביטקוין חצה את רף ה-60 אלף דולר (ומאז חזר וירד לאזור ה-55 אלף דולר ליחידה).
פרט לביטקוין, שהוא המטבע המרכזי והשולט בתחום המטבעות הווירטואליים, יש מספר שחקנים נוספים בשוק: את’ר, המטבע של אתריום, המחזיקה 15% מהנתח של מטבעות הקריפטו הגלובלי ומטבע ביינאנס, Binance, שהסימול שלו הוא BNB. המטבע מהווה בסך הכול 4% משוק מטבעות הקריפטו, ושווי השוק שלו הוא למעלה מ-82 מיליארד דולר.

רוצה להתייעץ בנוגע להכנסה פסיבית?

יש למלא את הטופס ואחד מנציגנו יצור קשר

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי 

אהבתם את המאמר? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp