הכנסה פסיבית משוק ההון: מניות דיבידנד

לתשומת ליבכם: מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה המלצה משום סוג

הכנסה פסיבית משוק ההון היא כמעט הצורה הטהורה ביותר של השקעה פסיבית שיש – להשקיע כסף חד פעמית, ולתת לו לעבוד בשבילכם. כולנו מכירים סיפורים על אנשים שקנו מניה אחת, או ביטקוין, והנה היום הם מיליונרים. אז אולי לא כולנו נהיה מיליונרים כל כך מהר, אבל עם אסטרטגיה נכונה כולנו יכולים ליהנות מעוד קצת הכנסות, בלי לעבוד בשבילן. יש כמה דרכים להנות מהכנסה פסיבית משוק ההון ואנחנו נדבר היום על אחת המוכרות שבהן – מניות דיבידנד. 

מה זה מניות דיבידנד?

מניות דיבידנד הן אחת מהדרכים הפשוטות ביותר עבור משקיעים ליצור הכנסה פסיבית. כאשר חברות ציבוריות מייצרות רווחים, חלק מהרווחים הללו נשלפים ומועברים חזרה למשקיעים בצורת דיבידנדים. משקיעים יכולים להחליט לכיס את המזומנים או להשקיע את הכסף מחדש במניות נוספות.

התשואות יכולות להשתנות באופן משמעותי מחברה אחת לשנייה, והן יכולות להשתנות משנה לשנה. משקיעים שאינם בטוחים באילו מניות שמשלמות דיבידנד יבחרו, צריכים לדבוק במניות המתאימות לתווית האריסטוקרט של הדיבידנד, מה שאומר שלחברה יש רקורד של 25 שנה לפחות לתשלום דיבידנדים משמעותיים.

לרוב, לחברות המשלמות דיבידנד יש כבר זרם גדול של תזרים מזומנים קבוע. ומכיוון שהם לא יכולים להשקיע מחדש את כל הכסף בשיעור תשואה סביר, הם מתגמלים אותו למשקיעים.

תעשיות טובות לתחום ההכנסה פסיבית הן אנרגיה ובריאות. כנ”ל לגבי יצרני מוצרי צריכה חיוניים. 

מה התשואה ממניות דיבידנד?

לפני שתתחילו לצוד חברות עם תשואת הדיבידנד הגבוהה ביותר, מילה של זהירות. רק בגלל שחברה מספקת תשואה גבוהה היום, זה לא אומר שהיא תעשה זאת בעתיד. בניתוח מקיף שנעשה לאחרונה נמצא, כי במהלך שני עשורים חברות שהציעו תשואת דיבידנד של 10% ומעלה ראו למעשה רק תשואה של כ-3%. ומי שציפה להחזיר תשואה של 9%? ובכן, הם הרוויחו בחזרה רק כ -4%. במילים פשוטות, אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה נכון.

אותו מחקר הראה שלמשקיעים היה הרבה יותר טוב עם תשואות סבירות בטווח של 6% עד 7%. בממוצע, משקיעים בטווח זה אכן ראו יותר מתשואה של 5%.

גורמים לבחינה לפני השקעה במניות דיבידנד

התשואה אינה המדד היחיד ששווה להכליל בהחלטה האם להשקיע או לא.  יש עוד גורם לבדוק לפני שבוחרים איפה להשקיע. כאשר לחברה יש היסטוריה עקבית של תשלום דיבידנדים, זה יכול בדרך כלל להיות סימן לבאות. קחו למשל את זירת הקניות ebay. היא החלה לספק למשקיעים 0.56 דולר צנועים בשנת 2019. זה יכול לעלות בעתיד, אבל זה יכול גם לרדת או להיעלם כליל. כשמדובר במניות הכנסה פסיביות, עדיף לחפש את החברות המנוסות שעושות זאת כבר הרבה זמן. 

מה אתה עושה עם ההכנסה שמרוויחים ממניות הכנסה פסיביות תלוי בך. אך אסטרטגיה עוצמתית להגברת התשואות השנתיות שלך היא שימוש בתוכנית השקעה מחדש של דיבידנד (DRIP). אם אסטרטגיית ההשקעה שלך היא לטווח הרחוק, זו דרך בטוחה להגביר את ביצועי התיק שלך.

אך זכור, מניות הכנסה פסיביות אינן הדרך היחידה להרוויח הכנסה פסיבית. קראו גם: הכנסה פסיבית מנדל”ן והכנסה פסיבית בדיגיטל.

רוצה להתייעץ בנוגע להכנסה פסיבית?

יש למלא את הטופס ואחד מנציגנו יצור קשר

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי 

אהבתם את המאמר? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp