הכנסה פסיבית שאפשר להתחיל לייצר כבר עכשיו

כולנו רגילים להתייחס למושג הכנסה פסיבית כאל הכנסה שקשורה לנדל”ן, מניות וגם שיווק שותפים, קורסים דיגיטליים ועוד מוצרים דיגיטליים. אבל האמת שהכנסה פסיבית יכולה להתחבא בכל מיני מקומות, גם כאלה שלא קשורים כלל לעבודה אלא לפנאי. אתרי קשבק הם דוגמה מצוינת להכנסה של כמה דולרים בלי שום מאמץ, חוץ מקליק אחד לאתר הקשבק, ודרכו לחנות היעד.
אפשר להגיד שקשבק הוא כמעט המקרה היחיד שבו באמת “כסף על הרצפה” הוא לא סתם ביטוי. אם אתם קונים כבדים באמזון, למשל (לעצמכם או כדרופשיפרים) ולא עוברים דרך קשבק, אתם לגמרי משאירים כסף על הרצפה.

אם במקרה אתם לא יודעים מה זה בכלל אתרי קשבק (Cashback), אלה אתרים שמחזירים לכם אחוז מסוים מסכום הקנייה שביצעתם, ובתנאי שנכנסתם לחנות המקוונת דרכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להירשם לאתר הקשבק, לבחור את החנות הרצויה, ללחוץ על הלינק ולבצע את הקנייה כרגיל. לאחר שהקנייה תאושר, תקבלו את ההחזר, שנע בדרך כלל סביב 2 ל-8 אחוזים, תלוי בחנות ובאתר.

הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על אתרי קשבק:

1. כניסה לחנות באמצעות אתר הקשבק. הכלל הראשון והחשוב ביותר, כמובן, הוא לא לשכוח להיכנס לחנות המבוקשת באמצעות אתר הקשבק בכל קנייה. אם תבצעו את הרכישה ורק לאחר מכן תיזכרו פתאום באתר הקשבק, לא תוכלו לבקש החזר רטרואקטיבי. במהלך הקנייה, חשוב לא לסגור את חלון הדפדפן, או לגלוש לאתר אחר. כל סגירה של החלון או יציאה מהחנות תחייב אתכם לחזור לאתר הקשבק, וללחוץ שוב על הלינק לחנות כדי לזכות בהחזר. ובקיצור – תהליך הקנייה חייב להתבצע בשלמותו באתר שאליו נכנסתם באמצעות הקליק של אתר הקשבק.

2. עגלת קניות ריקה. כדי שכל המוצרים ייחשבו כזכאים לקשבק, יש להתחיל את הקנייה באתר עם עגלת קניות ריקה.

3. רף מינימלי לתשלום ראשון. כדי לממש את הסכומים שצברתם תצטרכו לצבור סכום מינימלי, שגובהו משתנה מאתר לאתר. אם אינכם צרכנים כבדים, ייתכן שיקח לכם זמן מה להגיע לסכום המינימלי. החדשות הטובות הן, שהרף הזה נהוג בדרך כלל רק בתשלום הראשוני. לאחר שתגיעו אליו, תוכלו למשוך גם סכומים קטנים יותר.

4. בונוס על הפניית חברים. כל האתרים מציעים תגמול על הפניית חברים. זה נראה מפתה, אבל יש לזכור דבר חשוב: הרשמה בלבד של החבר שהפניתם לא מזכה אתכם בבונוס. רק לאחר שהחבר יבצע באמצעות אתר הקשבק קניות בגובה מסוים, תהיו זכאים לבונוס ההפנייה.

5. אמצעי התשלום. הדרך הטובה ביותר עבורנו הישראלים לקבל את התשלום היא באמצעות PayPal, ולכן מומלץ להעדיף אתרים שמציעים את ההחזר בשיטה זו. כל שיטה אחרת (כמו משלוח צ’קים) הופכת ללא כדאית בשל עמלות המט”ח הגבוהות. כאשר אתם נרשמים לאתר קשבק, אל תשכחו להיכנס להגדרות אמצעי התשלום, לבחור ב-PayPal ולעדכן שם את פרטיכם.

6. זמן ההמתנה לאישור תשלום. ברגע שביצעתם קנייה וקיבלתם הודעה על אישור ההחזר, הסכום המדובר ייכנס למצב של Pending, ויאושר למשיכה רק כעבור מספר שבועות. באתרים מסוימים, פרק זמן זה יכול להימשך גם שלושה חודשים. זה מרגיז, אבל זה הזמן שנדרש לאתר כדי לוודא שהעיסקה אמנם התבצעה ולא בוטלה. נניח לצורך הדוגמה נניח שביצעתם רכישה בחנות מסוימת, ומסיבה כלשהי ביטלתם את העיסקה. במקרה כזה, האתר לא מקבל עמלה ואתם לא זכאים לקבל את ההחזר על הקנייה, שלמעשה לא ביצעתם. לכן, מספר השבועות האלה הם הזמן שלוקח לאתר לוודא שהעיסקה התקיימה, ורק לאחר מכן הוא יוכל להעביר את התשלום אליכם.

7. משיכת הכסף. ברוב האתרים ישנם מועדים קבועים, שרק בהם ניתן למשוך את הכסף (לאחר שהגעתם לרף המינימלי). אתרים מסוימים יאפשרו לכם למשוך את הכסף אחת לחודש, אחרים לאחת לשלושה חודשים וכך הלאה. גם אופן המשיכה משתנה – חלק מהאתרים יפקידו את הכסף אוטומטית במועד המשיכה, ובחלקם תצטרכו לבקש אותו. בכל מקרה, אם לא הגעתם לרף המינימלי עד מועד המשיכה, הסכום שצברתם יעבור הלאה לחודש הבא, ולא יילך לאיבוד.

8. פספוסים. לעתים, אתר הקשבק עלול “לפספס” את הקנייה שביצעתם דרכו. ברוב המקרים, אישור ההחזר שמגיע לכם ינחת בתיבת המייל שלכם בתוך שלושה ימים. אם פרק זמן זה חלף ועדיין לא קיבלתם כל אישור, הרי שאתם יכולים לפנות לאתר ולעדכן אותו בבפרטי הרכישה שביצעתם. האתר יבקש מכם את כל פרטי ההזמנה – סכום, מס’ הזמנה וכו’, ולכן מומלץ להצטייד מראש באישור ההזמנה שקיבלתם מהאתר שבו ביצעתם את הרכישה.

למה אתם מחכים? לכו לפתוח חשבון באתר קשבק ממש עכשיו!

רוצה להתייעץ בנוגע להכנסה פסיבית?

יש למלא את הטופס ואחד מנציגנו יצור קשר

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי 

אהבתם את המאמר? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp