הכנסה פסיבית מהשכרה לטווח קצר של Airbnb: המדריך המלא

הכנסה פסיבית מהשכרה לטווח קצר

אתר Airbnb הוא פלטפורמה מקוונת להשכרת נכסים, בה אנשים יכולים להשכיר את בתיהם או דירותיהם ללינה לטווח קצר. על פי הערכות, ל-Airbnb יש מעל 6 מיליון רישומים (Listings) ברחבי העולם, ולמעלה מ-150 מיליון משתמשים. האתר, שהושק ב-2007, שינה לחלוטין את הדרך בה אנשים מטיילים וחיים. אבל יותר מזה – הוא הפך למקור הכנסה משמעותי מאד עבור אנשים ברחבי העולם, אשר משתמשים ב- Airbnb כדי להרוויח כסף להשכרת הבית, הדירה או החדר שלהם.
ואם זה לא מספיק – אנשים כיום משכירים גם את שביל החנייה שלהם, המוסך שלהם, החצר האחורית, חדר פנוי בדירה שלהם ובקיצור – אין גבול ליצירתיות. 

לפני שנדבר איך גם אתם יכולים ליהנות מהטרנד ולייצר הכנסה פסיבית מהשכרה לטווח קצר של Airbnb, בואו נדבר רגע על הסיבות להצלחה האדירה של Airbnb. הנה כמה סיבות שבגללן מטיילים מעדיפים השכרה לטווח קצר ב-Airbnb על פני מלונות או הוסטלים:

 • עלות – השכרה לטווח קצר של Airbnb עולה הרבה פחות מחדרי מלון דומים. בחלק מהמקומות ניתן לשכור בית שלם במחיר זהה לסוויטה אחת במלונות.
 • פרטיות – מבקרי Airbnb נהנים מפרטיות, כיוון שהם לא מוקפים בצוות המלון ואורחים אחרים.
 • מגורים מקומיים – השכרה לטווח קצר של Airbnb נותנת לאורחים את האפשרות ‘לחיות כמו מקומי’ ביעד הנבחר.
 • שלווה ושקט – מכיוון שהשכרת Airbnb בדרך כלל מבודדת, האורחים לא סובלים מפעילויות רועשות כמו צ’ק-אין או עזיבת אורחים, תנועה, שירות חדרניות ובידור בשעות הלילה המאוחרות.
 • נוחות ביתיות – בניגוד למלונות, השכרות לטווח קצר ב- Airbnb מציעות למבקרים חוויה של בית מחוץ לבית.

ברור אם כן, שהבעלות על נכס Airbnb יכולה להיות רווחית ביותר עבור כל מי שיש לו מקום פנוי, מכיוון שהשכרות אלה מושכות אורחים רבים לאורך כל העונות השונות.

עם זאת, בעלות על נכס להשכרה של Airbnb כוללת חסרונות כמו נזק פוטנציאלי לרכוש, מגבלות משפטיות ואגרות. בנוסף, ניהול הנכס יכול להיות לקחת מאוד זמן רב. עם זאת, בגישה הנכונה, אתם עדיין יכולים לייצר הכנסה פסיבית באמצעות השכרת Airbnb לטווח קצר. למעשה, זאת אחת הדרכים הנהדרות לייצור הכנסה פסיבית בנדל”ן. 

כך תוכלו גם אתם להתחיל לייצר הכנסה פסיבית מהשכרה לטווח קצר של Airbnb

1. דעו כיצד למצוא נכסים

כאשר להשכרת Airbnb יש תזרים מזומנים חיובי, זהו הצעד הראשון לקבל הכנסה פסיבית לטווח הארוך. לכן, לפני רכישת נכס עבור Airbnb, הקפידו לבצע מחקר על המיקום ולקבל אומדנים מציאותיים לגבי הכנסות פוטנציאליות מהשכרת השטח שלכם. ההכנסות משכירות לטווח קצר של Airbnb ייקבעו על ידי שני גורמים:

 • ביקוש – האם הנכס ממוקם במיקום מרכזי, קרוב לתחבורה ציבורית, חנויות או אתרי תיירות? האם נכס ההשכרה מציע נוף נופי של האזור? האם זה במיקום שבו מחירי המלונות גבוהים מאוד? אלה הם חלק מהגורמים שיקבעו את הביקוש שלך לנכסים הכנסה פסיבית.
 • עונתיות – במקומות מסוימים, הביקוש להשכרה לטווח קצר של Airbnb פוחת באופן דרסטי בעונות כגון חורף או קיץ. בישראל, כמובן, העונה החמה תהיה הקיץ, אולם במקומות מסוימים גם דצמבר – חג המולד. 

מלבד חישוב פוטנציאל ההכנסה הפסיבי של Airbnb, משקיעי נדל”ן צריכים להבין את דרישות החוק המקומיות. ברוב המקומות, המארחים צריכים לקבל אישור לפני השכרתם ב- Airbnb. החוקים הנוגעים לאירוח מבקרים משלמים משתנים ממדינה / עיר למדינה אחרת. במקומות מסוימים, הדבר אינו מורשה כלל, בעוד שבמקומות אחרים יתכן שמארחים יצטרכו לקבל רישיון עסק. בנוסף, מארחים עשויים להידרש לשלם מס תפוסה, בדומה לחיוב במלונות. כל האישורים, הרישיונות והמיסים הכרוכים בהפעלת נכס Airbnb יכולים להפחית משמעותית את ההכנסה הפסיבית שלך. זו הסיבה שעליך להיות מודע אליהם מראש.

2. רשמו ותמחרו את הנכס בדרך הנכונה

לאחר שהתקבלו כל ההרשאות, השלב הבא הוא לרשום את ההשכרה לטווח קצר של Airbnb. הצעד הראשון יהיה התבוננות במחירים ובתכונות הרשומות של רישומי Airbnb דומים אחרים במיקומך. הרישום שלך צריך להדגיש מה מייחד את החלל שלך בהשוואה לתחרות. למשל, האם הוא ממוקם ליד פעילויות תרבות נהדרות, חיי לילה או מסעדות? האם זה נמצא במרחק הליכה מסוף הרכבת או האוטובוס? אילו שירותים אתם מציעים (טלוויזיה בכבלים, מטבח מאובזר במלואו, פטיו חיצוני, אינטרנט אלחוטי)?

כתבו תיאור מפורט של התכונות והמתקנים שאתם מציעים,  כמו גם את הכללים והתקנות לאורחים. הרישום ב-Airbnb צריך להכיל גם תמונות ברורות מאוד של המרחב שלך. עם זאת, היזהרו לא להגזים. אם האורחים לא ימצאו את מה שציפו, הם ישאירו ביקורת שלילית ובכך ישפיעו לרעה על הדירוג שלך.

כדי לייצר תזרים מזומנים חיובי, ובעקבותיו הכנסה פסיבית, ודאו שהתמחור של הנכס המושכר הוא תחרותי בהשוואה לנכסים אחרים בסביבה. צריך גם לקחת בחשבון את עלויות הדיור כגון מיסים, חשבונות שירות, ביטוח, ניקיון והעמלה שגובה Airbnb.

3.ניהול נכסים להשכרה ב-Airbnb

ניהול נכסי Airbnb כרוך באחריות כמו:

 • מענה לפניות של אורחים פוטנציאליים וניהול הזמנות
 • פגישת אורחים לאיסוף או חלוקת מפתחות
 • לוודא שהבית או הדירה תקינים, נקיים ומוכנים לאורחים חדשים
 • טיפול בבעיות תחזוקה כמו אינסטלציה, הדברה ותיקוני מכשירים
 • זמינות מלאה לטיפול בתלונות האורחים

נכס מנוהל היטב עשוי לייצר ביקורות טובות מהאורחים, הזמנות רבות יותר והכנסות שכירות גבוהות יותר . עם זאת, אם אין לכם את הזמן או הניסיון הדרושים לניהול הנכס ואתם מעוניינים בהכנסה פסיבית, תצטרכו להזמין מנהל נכס מקצועי, ורצוי מאד שזה יהיה מישהו שיש לו ניסיון בניהול נכסי Airbnb לטווח קצר. 

4. שפרו את הדירוג שלכם כמארחים

דירוג גבוה הוא חיוני לרווחיות של כל עסק Airbnb. דירוג גבוה פירושו נראות טובה יותר, תפוסה גבוהה ובהמשך תזרים מזומנים גבוה ובעקבותיו גם הכנסה פסיבית גבוהה. להלן מספר דרכים בהן המארחים יכולים לשפר את דירוגם:

 • אימות – בעת יצירת פרופיל Airbnb, הקפידו לכלול את כל המידע החיוני כגון כתובת הדוא”ל שלכם, מספר הטלפון ופרופילים במדיה החברתית. כדאי להוסיף גם צילום ראש טוב של עצמכם. זה ייתן למבקרים פוטנציאליים קצת ביטחון שאפשר לסמוך עליכם.
 • הפניות – הפניות ממשפחה, חברים, שותפים עסקיים ועמיתים יעזרו לבנות עוד יותר אמון.
 • שירות לקוחות מעולה – מארחי Airbnb המציעים את שירות הלקוחות הטוב ביותר נהנים מביקורות חיוביות, יותר הזמנות ודירוגי חיפוש גבוהים יותר. שירות לקוחות טוב פירושו להשיב לפניות האורחים במהירות האפשרית, ולתקן מיד בעיות כמו נורות שרופות או ברזים דולפים. 

שורה תחתונה

בסופו של דבר, הנוסחה להכנסה פסיבית בהשכרת Airbnb היא תזרים מזומנים חיובי + ניהול מקצועי של נכסי השכרה. המשמעות היא: מצאו השקעה טובה ולאחר מכן שכרו מנהל אמין, שינהל את הנכס עבורכם. 

רוצה להתייעץ בנוגע להכנסה פסיבית?

יש למלא את הטופס ואחד מנציגנו יצור קשר

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי 

אהבתם את המאמר? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp