ניהול זמן – או: איך לעבוד במשרד משמונה עד חמש וגם לנהל עסק פאסיבי

ניהול זמן – איך עושים גם וגם?

הזמן שלנו הוא אחד המשאבים החשובים והיקרים ביותר שיש לנו – אולי אפילו היקר מכל. יש לנו עבודה, משפחה, תחביבים, חברים, ועוד – ולא פעם נשאלת השאלה איך מצליחים לעשות בבת אחת. איך משקיעים בעבודה וגם בילדים. איך הולכים כל יום למשרד וגם מקימים את העסק האינטרנטי שלנו. בסופו של דבר, הרי, יש רק 24 שעות ביממה.

ניהול זמן

כאדם יעיל מאוד באופן יחסי, וכאחד שעושה גם וגם – גם עובד במשרה מכניסה מאוד, וגם מקים ומנהל עסקים אינטרנטיים – להלן חמשת העצות שלי לניהול זמן נכון, כזה שמאפשר לעשות יותר באותם 24 שעות. ואגיד מראש – שום דבר לא יהיה חדש לכם (אני מניח). המפתח הוא ביישום!

5 עצות לניהול זמן:

1. מטרה

התנהלות חסרת מטרה היא בזבזן הזמן הגדול ביותר. שבו וכתבו לכם – מה אתם רוצים להשיג? באיזה פרק זמן? ככל שהמטרה תהיה ברורה יותר, כמותית יותר, כך יהיה קל יותר להתקדם לקראתה ולהשיג אותה. מטרה כמו – "אני רוצה להיות עשיר" – היא כללית מידי. מטרה כמו – "אני רוצה להקים אתר תוכן מניב בתוך שנה" – היא כבר הרבה יותר ממוקדת. אפשר כמובן להגדיר מטרה או מטרות הרבה יותר ממוקדות. ככל שאני ממוקד יותר כך קל לי להתקדם עם השלבים הבאים ובסופו של דבר להשיג אותה מטרה.

2. תכנית

מטרה בלי תכנית לא שווה יותר מידי. אחרי שהגדרתם לעצמכם את המטרה, שבו והגדירו תכנית שעונה על השאלה – מה אני צריך לעשות, מתי ואיך, כדי להשיג את מטרתי? התכנית חייבת להיות מפורטת, וככל שיש לכם פחות זמן לעסוק בעסק האינטרנטי שלכם היא צריכה להיות עוד יותר מפורטת. אם יש לכם שלוש שעות בשבוע לעסק האינטרנטי שלכם,  חשוב שלא תבזבזו אותן על בהייה במסך או על פעולות שלא מוסיפות ערך, אלא רק ואך ורק על משימות שהוגדרו מראש. הגדירו לכם משימות לכל שבוע. אם הספקתם – סמנו וי. אם לא – דחו לשבוע הבא. בכל מקרה, אל תתנהלו בלא תכנית, אחרת הזמן שלכם הולך לאיבוד, לבלי שוב.

3. בניית שגרות עבודה

ברגע שיש לכם מטרה ותכנית אתם כבר לא מתנהלים באופן אקראי אלא באופן מחושב. בזה כבר עשיתם צעד ענק קדימה. הדבר הבא שצריך הוא שגרות עבודה ברורות. קחו את הזמן שלכם וחלקו אותו בצורה מוגדרת בין כמה שגרות הכרחיות. למשל – אם יש לכם חמש שעות בשבוע – חצי שעה למעבר על התכנית ועדכונה. חצי שעה לבדיקת האתר, תוצאות ומדדים. שלוש שעות לביצוע המשימות שמופיעות בתכנית. שעה ללימוד נושאים חדשים, קריאת מאמרים וכו'. ברגע שאתם מכניסים את עצמכם לקצב מסוים ומתמידים בו, הרבה יותר קל להגיע להישגים.

4. עזרה מאחרים

זה אולי אחד הטיפים המרכזיים שאני יכול לתת לכם – כיון שהעסק שלכם הוא אינטרנטי ולא חנות ירקות, כמעט כל פעולה שאתם יכולים להעלות על הדעת ניתנת לרכישה באינטרנט – תחזוקת האתר, כתיבת תוכן, קידום, בנית לינקים ועוד ועוד. אם אין לכם זמן, הדבר הנכון והטוב ביותר לעשות הוא לקנות זמן, כלומר לקנות עזרה שתעשה עבורכם את העבודה. חלקכם יאמרו מיד – אבל זה עולה כסף… – נכון, חברים, הקמת עסק עולה כסף, ומצריכה השקעת זמן ומאמצים, אחרת לא מגיעים להישגים…  עצתי לכם היא לבדוק עם עצמכם מה אתם לא יודעים או לא רוצים לעשות בכל הנוגע לאתר שלכם, ולבדוק מי יכול לעשות זאת עבורכם. האינטרנט מלא בפרילנסרים בכל תחום אפשרי. מצאו את האחת או האחד שיכול לעזור לכם.

5. לימוד והפקת לקחים

אחד מבזבזני הזמן הגדולים ביותר הוא לעשות דבר כלשהו פעמיים או יותר. למדתם משהו חדש? גיליתם איזשהו טריק או טיפ שעוזר לכם? רשמו אותו במחברת. חבל שעוד חודש, שנה או שנתיים תשאלו את עצמכם איך בדיוק עשיתם מה שעשיתם ותיאלצו לבזבז זמן יקר ערך על לימוד מחדש. עוד טיפ בנוגע ללימוד (ותמיד יש מה ללמוד ומה להשתפר) – בגדול, אני מכיר שתי אפשרויות ללמוד – לחפש תשובות באינטרנט או לשאול שאלות. חיפוש תשובות לוקח יותר זמן – אתם כותבים שאלה בגוגל ומחפשים בין כל המאמרים שגוגל מציע לכם את התשובה הנכונה. אם יש לכם מזל אתם מוצאים תוך שניה. אם לא – זה יכול לקחת שעות. לחילופין, דרך קצרה ואפקטיבית הרבה יותר היא לשאול בני אדם אמיתיים ולא את גוגל, והדרך לעשות היא פשוטה – מצאו את הקבוצות הנכונות בפייסבוק או בפורומים רלוונטיים, הצטרפו לקבוצה, ושאלו את השאלה. לרוב, בתוך זמן קצר מאוד, תקבלו תשובה ממישהו שנתקל בזה בעבר ופתר את הבעיה. כך, תחסכו זמן יקר.

בהצלחה.

Share This:

המלצה על ספר – אבא עשיר אבא עני

כפי שציינתי בכמה וכמה הזדמנויות בבלוג הזה, הדרך הטובה והנכונה ביותר להתפתח – בתחום של הכנסה פסיבית, ובכלל – היא ללמוד. בלי למידה, כלומר בלי השקעה רצופה בלמידה, קשה להגיע לתוצאות.

אחת הדרכים ללמוד היא לקרוא. ישנם לא מעט ספרים שעוסקים בנושא הכנסה נוספת, הכנסה פסיבית והתעשרות בכלל. בין הטובים, והמצליחים ביותר מעולם כבר כמעט עשרים שנה, הוא "אבא עשיר אבא עני". קראתם אותו?

על הספר הזה שמעתי לפני הרבה מאוד שנים, ותמיד חשבתי שמדובר בעוד אחד מאותם ספרי כיס בגרוש שהאמריקאים אוהבים לכתוב ולקרוא, מהספרים האלה שמתיימרים ללמד אותך איך להתעשר בין רגע, כאילו מדובר רק בעניין של קריאת ספר ויישום ההמלצות הכלולות בו. ובכן – טעיתי. בגדול. ואני מאוד מאוד ממליץ לכם לקרוא אותו.

למה הספר מצא חן בעיניי, ואיך הוא קשור לענייננו?

לפני שאענה על השאלה מעלה, קצת לגבי הספר – מחבר הספר מספר בו על חייו, ועל מה שלמד ויישם משני אבות שהיו לו במהלך ילדותו ושנות נעוריו. האבא הביולוגי, העני, שהלך עם הזרם, ואביו של חברו מבית הספר, העשיר, שלקח אותו תחת חסותו ולימד אותו לאורך השנים איך אפשר להתעשר, ובגדול. למען הסר ספק, הספר אינו אוטוביוגרפיה או משהו בסגנון הזה – המחבר מתאר בו במפורט את תפיסת עולמו ואת הישגיו לאורך השנים, תוך שהוא משלב סיפורים ואנקדוטות מחייו שלו, ובפרט משני האבות שהיו לו ושניסו להשפיע על מהלך חייו.

אז למה הוא מצא חן בעיניי?

 1. לפני שהוא ניגש לת'כלס, הוא מדבר על הבסיס, על מיינדסט, על תפיסת עולם. הוא מדבר על כסף ולמה הוא חשוב ולמי הוא חשוב. הוא מסתכל על הדברים לעומקם, בלא חמדנות או תאוות בצע. למרות שזה ספר על כסף. הוא לא מנסה לשכנע אותנו לרדוף אחרי כסף. הוא לא מנסה לשכנע את הקורא להסתובב כל היום עם דולרים בעיניים. הוא מסביר עקרונות, תפיסה ומונחים. ראו בהמשך.
 2. הוא מספק תפיסת עולם שונה בנוגע לכסף. בהיבט הזה הספר דיי מאיר עיניים – במשפט אחד או שניים, הוא מסביר שכל מה שאנו יודעים ולומדים על כסף ועל ניהולו אינו הדבר הנכון. לתפיסת מחבר הספר, מערכת החינוך, מערכת הבנקאות, הממשלות למיניהן, וכו', פועלות כולן תחת אותה תפיסת עולם – ובפרט העיקרון של מינימום סיכונים בחיים. כולם מנסים ללמד אותנו שסיכונים זה דבר שיש להתרחק ממנו. שהשקעות זה דבר מסוכן. שהבורסה תיפול. שהעסק שהקמת לא יצליח. שכדאי להיות שכיר במקום עבודה טוב שנותן ביטחון תעסוקתי, וכולי. את כל אלה, או לפחות את רובם, המחבר שולל. הוא טוען (ולטעמי בצדק) שבלי סיכון אין הצלחה. שמי שלא מנסה לא נכשל. שהדרך הנוחה ביותר, ומסיבות רבות המסוכנת ביותר, היא להיות שכיר כל החיים, להפריש כסף לפנסיה, ואז לפרוש מהחיים עם מינימום נכסים ולחיות בצמצום עד סוף החיים. לדבריו, מה שחסר לכולנו בחיים זו השכלה פיננסית. אין כוונתו לתואר בחשבונאות או כלכלה, אלא לימוד ותרגול של המונחים העיקריים, כפי שמפורט בסעיף הבא.
 3. הוא מספק הסברים מאירי עיניים למונחים הוצאה, השקעה, נכסים, תזרים מזומנים, ועוד. אם אינכם מכירים את המונחים לעומקם, ואם אינכם משתמשים בהם ביומיום, כדאי שתעשו זאת ומיד. אנסה להסביר בקצרה, ואתחיל מן ההבדל בין הוצאה והשקעה. כולנו מוציאים כסף ביומיום, אך יש הבדל בין הוצאה "רעה", כלומר כזו שנועדה לספק את צרכי הקיום שלנו, או יצר השופינג שלנו, לבין הוצאה "טובה", שקונה לנו נכסים. ההבדל בין שתי ההוצאות הוא הערך שהן נותנות לנו בטווח הארוך, כלומר האם ייצרו לנו יותר ערך (כסף). כמה דוגמאות – שכירות – הוצאה טובה או רעה? ברור שרעה. זה כסף שמתבזבז על כלום. על קורת גג. מי שמשלם 30 שנה דמי שכירות של 3500 שח, לדוגמה, נותר אחרי שלושים שנה בלי כלום, רק עם חור בארנק. לעומת זאת, הוצאת 3500 שח בחודש על משכנתא – הוצאה טובה או רעה? ברור שטובה. כי אחרי שלושים שנה יש לך בית משלך. יש לך נכס. אתה יכול למכור אותו. אתה יכול להשכיר אותו. אתה יכול לגור בו. הוא שלך.  דוגמא נוספת – לימודים, קורס מסוים שאתם לוקחים, למשל קורס על שיווק שותפים. הוצאה טובה או רעה? הוצאה טובה ללא ספק. השקעה, אם כן, היא הוצאה טובה, שמיועדת לרכישת נכס מסוים (מוחשי או וירטואלי).
 4. הוא מסביר בצורה די מדויקת את הטעות שכולנו עושים לאורך חיינו בניהול הכסף שלנו – אנחנו שכירים. אנחנו מוכרים את הזמן שלנו בתמורה למשכורת חודשית. את המשכורת, ברובה הגדול, אנו מבזבזים על הוצאות רעות ולא על רכישת נכסים. ואז, בהגיענו לפרישה, אנו מפסיקים למכור את הזמן שלנו, ומפסיקים לקבל משכורת חודשית. ומה אז? ממה חיים? תחשבו על זה – זה בדיוק כמו הדוגמא שנתתי קודם על שכירות – השכיר הפשוט משכיר את הזמן שלנ לאורך ארבעים שנות קריירה למקום עבודה מסוים, עד שמגיע הזמן שבו מקום העבודה אומר – אני לא צריך אותך יותר. יתרה מזו – אף מקום עבודה אחר לא צריך אותך יותר. הזמן שלך, משמונה עד חמש, כבר לא שווה כלום. זו סחורה שאין לה קונים.

וזה בדיוק איך ולמה הספר קשור לענייננו – כולנו כאן בגלל כסף, הכנסה פסיבית, רצון להרויח יותר ולעשות פחות, נכון? על זה בדיוק הוא מדבר. איך להגיע לזה. הוא פרש בגיל 47 ומאז הנכסים שלו עובדים בשבילו.

לסיכום – מומלץ מאוד. וסביר מאוד שאכתוב עוד בהמשך, ובהרחבה, על כמה מעקרונותיו.

עוד הערה לפני סיום – הספר הוא ראשון בסדרת ספרים שהוציא המחבר, לאור הצלחת הספר הראשון. מממליץ לקרוא את כולם.

Share This:

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני? סקירת הקורס eBay PowerSeller

איך עושים כסף ממסחר אלקטרוני

אם אתה בעל עסק מוחשי, המייצר ומשווק מוצרים, ואין לך עדיין אתר אינטרנט או זירת מסחר משלך, או אם אין לך עסק מוחשי ואתה מעוניין ליצור לעצמך הכנסה פסיבית באינטרנט – מסחר אלקטרוני הוא המקום בשבילך.

זירת המסחר הגדולה ביותר בעולם כיום, וככל הנראה גם בעתיד הנראה לעין, היא האינטרנט – בכל יום, מאות מיליוני יצרנים וצרכנים, בכל מקום בעולם, מוכרים וקונים כמעט כל מוצר שאתם יכולים לחשוב עליו. מאות אלפי אנשים ברחבי העולם כבר זיהו את הפוטנציאל ומתפרנסים יפה מאוד ממסחר אלקטרוני. אתה יכול להיות הבא בתור…

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני?

אחת הדרכים הנפוצות והמצליחות לעשות זאת היא באמצעות פתיחת חנות וירטואלית באתר איביי, שהוא אחד משלוש זירות המסחר המובילות בעולם, לצד אמזון ועליבאבא. בכל חודש ישנם למעלה מ- 200 מיליון קונים באיביי, והם רוכשים כל מה שאפשר להעלות על הדעת. מה שאתם אולי לא יודעים (וכדאי שתלמדו…) הוא שרבים מהסוחרים באיביי המציעים את מרכולתם אינם יצרנים גדולים, אינם אפילו יצרנים קטנים, ולמען האמת אינם יצרנים בכלל – רבים מהם הם אנשים כמוני וכמוכם, שפועלים בשיטת מסחר הנקראת דרופשיפינג.

כתבה שפורסמה בנושא מסחר אלקטרוני בערוץ 10 לפני בספטמבר 2016:

מה זה דרופשיפינג?

על קצה המזלג ממש – זו שיטת מסחר שבה הסוחר משווק מוצרים של יצרנים אחרים. הסוחר הוא רק סוחר – קונה ומוכר – וזהו… אין צורך לעסוק ביצור, אחסון, אריזה ושילוח המוצרים. את כל הצעדים הללו מבצע היצרן. הסוחר הוא רק סוחר.

"בכל שניה נמכר מוצר כלשהו על ידי חנות בבעלות ישראלית".

כן כן. זאת הסטטיסטיקה שפורסמה לאחרונה על ידי גורם בכיר באיביי ישראל. משנה לשנה קצב המכירות של חנויות בבעלות ישראלית הולך ועולה. הסיבה לכך שהיא שיותר ויותר ישראלים כמוני וכמוכם נכנסים לתחום, לומדים אותו, מתנסים בו, ועם הרבה נחישות, התמדה וסבלנות, מתחילים לעשות כסף ממסחר אלקטרוני. כיום, יש למעלה מ- 6000 ישראלים הפעילים בתחום.

אז אם זה האפיק שבחרתם לעצמכם, או זה האפיק שאתם רוצים לבחון ולנסות, כדאי מאוד שתקחו קורס שילמד אתכם איך לעשות זאת. חבל לבזבז זמן, כסף, ועוד זמן על ניסוי ותעייה. יש המון מה ללמוד בתחום, יש בו מותר, אסור ותחום אפור, וכדאי שתכירו ותדעו איך לשחות באוקינוס המסחר האלקטרוני לפני שתכניסו את הרגליים למים.

רוצה לדעת עוד על הכנסה פסיבית? – הצטרף לרשימת הדיוור שלנו וקבל את כל העדכונים אליך למייל

הקורס eBay PowerSeller – של אסי צור

אחת האפשרויות ללימוד מסחר אלקטרוני בארץ היא באמצעות הקורס eBay PowerSeller, מיסודו של אסי צור.

מיהו אסי צור?

אסי צור, בוגר מנהל עסקים ולימודי סחר בינלאומי, הוא אחד מיזמי האינטרנט הותיקים בישראל, וללא ספק אחד המצליחים שבהם, בעיקר בכל הנוגע למסחר אלקטרוני.

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני

אסי צור

למעלה מ- 12 שנים שאסי עוסק במסחר בזירות שונות, ובפרט באיביי. כמומחה ומנחה מקצועי לאיביי (מוסמך מטעם eBay University), החל אסי לפני שנים מספר ללמד את התחום, ועד כה העביר למעלה מ- 700 קורסים בנושא. למעשה, רבים מהסוחרים המצליחים כיום באיביי, כמו גם אלה שמעבירים קורסים בעצמם או מספקים שירותי מנטורינג, למדו אצל אסי. בנוסף לכך, אסי צור משמש כיועץ לסוחרים ובעלי עסקים, בארץ ובחו"ל.

כיום, אסי צור מנהל "קניון" באיביי – חדר מסחר ובו למעלה מ- 100 חנויות. את האימפריה העניפה הזו מנהל עבורו צוות מיוחד וייעודי למטרה זו.

בנוסף לכל הנ"ל, אסי הוא המייסד והרוח החיה מאחורי אתר אסכולי, אתר לימודים בשיטת סרטוני וידאו במגוון רחב של נושאים. הוא גם המייסד והמנהל של מכללת "שטרודל" ללימודי מכירה מקוונות.

למי מיועד הקורס?

כאמור, מסחר אלקטרוני הוא אחד האפיקים הנפוצים והרוחיים לעשיית כסף באינטרנט. לכן, קורס זה מיועד ל:

 • מי שמעוניין בהכנסה פסיבית ולא יודע איך להתחיל.
 • מי שמעוניין לעסוק במשרה מלאה במסחר אלקטרוני ולבנות לעצמו אימפריית סחר.
 • מי שכבר יש לו עסק מוחשי כזה או אחר, בלי אתר אינטרנט, או אפילו מי שיש לו אתר אינטרנט משל עצמו המשמש למכירת מוצרים, ורוצה להנות מן היתרונות העצומים שיש לזירת המסחר של איביי להציע.

חשוב כמובן ידע בסיסי באנגלית ויכולת גישה למחשב ולאינטרנט. מובן שגם חוש עסקי / יזמי אלמנטרי רצוי כאן, הרי בסופו של דבר מדובר במסחר.

עם זאת, כפי שיפורט בהמשך, אין צורך בידע ביצור, אספקה, פיתוח מוצרים, ניהול מלאי וכו'.

אין כמו המלצה ממקור ראשון:

תוכן ומבנה הקורס

שיטת הלימוד מורכבת מלמידה עצמאית יחידנית על בסיס סרטונים (כ- 100 במספר), בשילוב עם מפגשים פרונטליים, ליווי אישי על ידי מנטורים וכן קבוצת תמיכה פעילה בפייסבוק (בת למעלה מ- 1000 חברים).

הקורס בנוי משלושה מודולים, המתבססים זה על זה:

המודול הראשון נקרא "קורס איביי המלא". בקורס זה 98 סרטונים, באורך כולל של כ- 15 שעות. הפרקים העיקריים הינם:

 • מבוא לאיביי ולמסחר אלקטרוני בכלל
 • הכרות מעמיקה עם אתר איביי, תכונות ומאפיינים
 • פתיחת חשבון איביי ופייפל
 • סקירת פורמטי המכירה באיביי
 • מערכת הפידבקים
 • קניות באיביי
 • מחקר שווקים
 • עמלות איביי ופייפל
 • העלאת מוצר למכירה
 • פרסום
 • מה עושים לאחר סיום מכירה
 • שירות לקוחות איביי ופייפל
 • יישוב מחלוקות
 • לוגיסטיקה
 • שימוש בתמונות ווידאו
 • צילום מוצר
 • פתיחת חנות באיביי

רוצה לדעת עוד על הכנסה פסיבית? – הצטרף לרשימת הדיוור שלנו וקבל את כל העדכונים אליך למייל

המודול השני נקרא "הקורס המורחב". אורכו כ- 8 שעות. הפרקים העיקריים הינם:

 • התנהלות מול רשויות (מיסים, מכס וכו')
 • גישה וחשיבה מסחרית
 • בניית סל מוצרים
 • ניהול כספים

המודול השלישי נקרא "קורס איביי למתקדמים + דרופשיפינג למתקדמים".

אורכו כ- 15 שעות. מודל זה עוסק בעיקר בדרופשיפינג לסוגיו וכן בכלי עבודה ותהליכים נוספים לאופטימיזציה של זירת המסחר.

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני

בקורס שלושה מודולים, הכוללים למעלה מ- 100 סרטוני הדרכה במגוון רחב מאוד של תחומים

מה עוד מקבלים כשנרשמים לקורס?

הנרשמים לקורס מקבלים בנוסף מספר לא מבוטל של בונוסים חשובים:

הספר "לעשות כסף באינטרנט" – נכתב על ידי אסי צור עצמו יחד עם ד"ר יניב זייד.

25 קורסים אונליין, במגוון נושאים, באתר "אסכולי". שווי ההטבה מגיע לאלפי שקלים (כל קורס כזה עולה כמה מאות שקלים ברכישה מאתר אסכולי).

עד כמה ההכנסה פסיבית? או – כמה באמת צריך להשקיע?

בשלב ראשון, מעבר להשקעה בלימוד והתנסות, תצטרכו להשקיע עד שלוש שעות בכל יום, 4-5 פעמים בשבוע. מרגע שתתבססו וזרם ההזמנות יגבר, תוכלו לקבוע בעצמכם את הקצב ומידת ההשקעה.

תוך כמה זמן תגיעו לזה? זו כמובן שאלת השאלות. להערכת העוסקים בדבר, אם לומדים, מתמידים, ומשקיעים את כמות הזמן לעיל, אפשר תוך כמה חודשים להתחיל לראות הכנסות.

נשמע לכם מעניין? לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה לקורס eBay PowerSeller הקורס כרגע לא פתוח להרשמה. נעדכן כאשר הוא נפתח שוב.

Share This:

רוצים ללמוד איך עושים כסף באינטרנט? הירשמו לקורס "העתק-הדבק"

אם ברצונכם ללמוד איך עושים כסף באינטרנט, ואין לכם היכרות מעמיקה עם הכלים, השיטות והאמצעים הקימיים לעשות זאת – עליכם ללמוד (לחץ כאן למאמר – למה כדאי ללמוד שיווק שותפים לפני שמתחילים…)

זה מה שאני עשיתי. נרשמתי לקורס של עידו מאירון – "העתק הדבק".

כמה מילים על עידו מאירון

עידו מאירון, יזם אינטרנט מצליח, מכנה את עצמו "מורה דרך לעסקים ברשת". עידו פעיל מאוד במגוון תחומים שקשורים לעסקים אינטרנטיים, הן עסקים שלו והן עסקים שהוא מקדם כשותף. ניתן ללמוד עליו ואודותיו מעצם המעקב אחריו ברשתות החברתיות. עידו עושה בהם שימוש רב לקידום התכניות והתכנים שלו, ואתם מוזמנים להצטרף כעוקבים ולהתרשם ממנו, כפי שאני התרשמתי.

העתק הדבק עידו מאירון

עידו מאירון – מנחה "העתק-הדבק" – קורס שיווק שותפים

איך הגעתי אליו?

לאחר תקופה ארוכה של קריאת אינספור מאמרים באנגלית, ואחרי שצפיתי בכמות גדולה של סרטוני הדרכה באנגלית, הגעתי למסקנה שכדאי לי לעשות קורס, ובעברית. למה? כדי שאוכל לשאול, להתייעץ, וכי למרות ועל אף כל "האינטרנט הזה", כשזה מגיע לרמה רצינית יותר – אני מעדיף לראות מולי פרצוף חי ונושם שיכול לעזור לי וללמד אותי.

אז התחלתי לחפש קורס פה בארץ. חייב לומר שוב שזה לא היה קל. כמות התוכן המקומית, בעברית, ואיכותה, דלים במיוחד (ושוב – זו אחת הסיבות בגלל התחלתי עם האתר הזה – כדי לתקן את המצב). כך הגעתי לרשימת הדיוור של המובילים – אדם טל, צחי רוזנטל, עדי שקד, עידו מאירון. בדקתי וקראתי לגבי כל אחד מהם, וצפיתי גם בסרטונים כדוגמת זה המופיע מטה. כיון שזה היה אחרי כמה חודשים טובים של קריאת מאמרים וכיון שכבר ידעתי כמה וכמה דברים על שיווק שותפים, הבנתי מיד שעידו מבין על מה הוא מדבר ושהוא יכול לעזור לי, ולכן הלכתי לשמוע אותו מרצה.

(הערה: הכנס שעידו מתייחס אליו כבר נערך. הירשמו כאן כדי לקבל עדכונים על כנסים ואירועים נוספים)

ההרצאה היתה מקיפה ומעניינת. הסגנון שלו מצא חן בעיניי. בסיומה שוחחתי איתו כמה דקות, שאלתי כמה שאלות ולבסוף השארתי פרטי התקשרות לאחת העוזרות שלו.

למחרת הוא טלפן בעצמו. שוחחנו ארוכות. הערכתי את זה שהוא מוצא את הזמן לדבר איתי (מה גם שזה היה בסביבות עשר בלילה, אחרי ששנינו דאגנו קודם שהילדים ישכבו לישון…). שאלתי את כל השאלות שהיו לי, והיו לי לא מעט, וקיבלתי תשובות מספקות.

וזהו. נרשמתי.

לקבלת מידע נוסף ורישום לקורסים של עידו מאירון – לחצו כאן

"העתק-הדבק" – הקורס:

איך הקורס בנוי?

החומר בקורס מועבר בצורה משולבת, באמצעות:

– סדרת סרטונים

– מפגשים פרונטליים עם עידו – פעם בשבועיים

– כלי עבודה, איבוקים ובונוסים שעידו משתף בהם בחינם

– קבוצת פייסבוק פעילה ותומכת

בנוסף, אפשר ליצור קשר ישיר עם עידו וצוותו במקרה של שאלות ובעיות.

סילבוס:

הקורס מקיף את נושא שיווק השותפים מכל צדדיו. עיקרי הסילבוס הן:

 • מבוא לשיווק שותפים
 • רשתות שותפים בארץ ובחו"ל
 • כתיבה שיווקית
 • בחירת נישה
 • קידום ברשתות חברתיות – פייסבוק, אינסטגראם, גוגל פלוס
 • שימוש במערכות דיוור ישיר
 • הקמת אתרי נישה
 • שיווק באמצעות סרטונים

כאמור, בכל אחד מהנושאים לעיל ישנם סרטוני הדרכה והדגמה, חומרי קריאה וכו'.

העתק הדבק עידו מאירון

הרצאה פרונטלית של כ- 3 שעות ניתנת פעם בשבועיים

יתרונות הקורס:

קורס מקיף, הכולל מגוון רחב של אמצעים וכלים לשיווק

מקצועי – הקורס (גם הסרטונים וגם המפגשים) מועברים על ידי עידו בעצמו, שכאמור עוסק בנושא שנים רבות

חי ונושם – עידו מראה "בשידור חי" איך לעשות את הדברים, כך שאין מדובר בתיאוריה אלא בפרקטיקה.

ת'כלס – ניתן להתחיל לעבוד כבר מהשיעור הראשון, להתחיל לבנות נוכחות אינטרנטית ולבצע מאמצי שיווק ראשוניים. לא צריך ואין סיבה לחכות לסוף.

תגובתיות – עידו וצוותו נותנים מענה אישי ואנושי לשאלות – בפייסבוק, במייל ובטלפון.

רוצה לדעת עוד על הכנסה פסיבית? – הצטרף לרשימת הדיוור שלנו וקבל את כל העדכונים אליך למייל

חסרונות – הרי אף אחד לא מושלם…

1. מבחינת תוכן הקורס, המיקוד הוא בעיקר על רשתות חברתיות ופחות על אתרי נישה. מי שמחפש מידע נרחב ומקיף יותר על הקמת אתרים, ניהולם ומונטיזציה שלהם יצטרך להשלים את הידע ממקורות אחרים (אתר זה, למשל…)

2. עדכניות – חלק מהתכנים הם בני שנה ויותר. בעולם המתעדכן של האינטרנט זה מהווה חסרון מסוים כיון שכל יום יש משהו חדש. עם זאת, ראוי לציין שלא מעט סרטונים הם בני שבועות או חודשים אחדים, ובכל מקרה – קבוצת התמיכה היא חיה ומתעדכנת כל הזמן.

3. סדר ונראות – אתר הקורס קצת מבולגן, חסרה בו תמונה כוללת בדמות תוכן עניינים ברור ומסודר, רשימות כלים ושיטות, וכולי. אם לוקחים בחשבון שיש לא מעט סרטונים, חלקם מקורסים מקבילים שעידו מעביר, וכן הקלטות של המפגשים הפרונטליים – אפשר קצת ללכת לאיבוד.

שורה תחתונה. אם לא יודעים – לומדים. ואם לומדים – בשיטת "העתק הדבק"

לקבלת מידע נוסף ורישום לקורסים של עידו מאירון – לחצו כאן

קישורים שימושיים:

– העמוד של עידו מאירון בפייסבוק – לחץ כאן

 

Share This: