איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני? סקירת הקורס eBay PowerSeller

איך עושים כסף ממסחר אלקטרוני

אם אתה בעל עסק מוחשי, המייצר ומשווק מוצרים, ואין לך עדיין אתר אינטרנט או זירת מסחר משלך, או אם אין לך עסק מוחשי ואתה מעוניין ליצור לעצמך הכנסה פסיבית באינטרנט – מסחר אלקטרוני הוא המקום בשבילך.

זירת המסחר הגדולה ביותר בעולם כיום, וככל הנראה גם בעתיד הנראה לעין, היא האינטרנט – בכל יום, מאות מיליוני יצרנים וצרכנים, בכל מקום בעולם, מוכרים וקונים כמעט כל מוצר שאתם יכולים לחשוב עליו. מאות אלפי אנשים ברחבי העולם כבר זיהו את הפוטנציאל ומתפרנסים יפה מאוד ממסחר אלקטרוני. אתה יכול להיות הבא בתור…

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני?

אחת הדרכים הנפוצות והמצליחות לעשות זאת היא באמצעות פתיחת חנות וירטואלית באתר איביי, שהוא אחד משלוש זירות המסחר המובילות בעולם, לצד אמזון ועליבאבא. בכל חודש ישנם למעלה מ- 200 מיליון קונים באיביי, והם רוכשים כל מה שאפשר להעלות על הדעת. מה שאתם אולי לא יודעים (וכדאי שתלמדו…) הוא שרבים מהסוחרים באיביי המציעים את מרכולתם אינם יצרנים גדולים, אינם אפילו יצרנים קטנים, ולמען האמת אינם יצרנים בכלל – רבים מהם הם אנשים כמוני וכמוכם, שפועלים בשיטת מסחר הנקראת דרופשיפינג.

כתבה שפורסמה בנושא מסחר אלקטרוני בערוץ 10 לפני בספטמבר 2016:

מה זה דרופשיפינג?

על קצה המזלג ממש – זו שיטת מסחר שבה הסוחר משווק מוצרים של יצרנים אחרים. הסוחר הוא רק סוחר – קונה ומוכר – וזהו… אין צורך לעסוק ביצור, אחסון, אריזה ושילוח המוצרים. את כל הצעדים הללו מבצע היצרן. הסוחר הוא רק סוחר.

"בכל שניה נמכר מוצר כלשהו על ידי חנות בבעלות ישראלית".

כן כן. זאת הסטטיסטיקה שפורסמה לאחרונה על ידי גורם בכיר באיביי ישראל. משנה לשנה קצב המכירות של חנויות בבעלות ישראלית הולך ועולה. הסיבה לכך שהיא שיותר ויותר ישראלים כמוני וכמוכם נכנסים לתחום, לומדים אותו, מתנסים בו, ועם הרבה נחישות, התמדה וסבלנות, מתחילים לעשות כסף ממסחר אלקטרוני. כיום, יש למעלה מ- 6000 ישראלים הפעילים בתחום.

אז אם זה האפיק שבחרתם לעצמכם, או זה האפיק שאתם רוצים לבחון ולנסות, כדאי מאוד שתקחו קורס שילמד אתכם איך לעשות זאת. חבל לבזבז זמן, כסף, ועוד זמן על ניסוי ותעייה. יש המון מה ללמוד בתחום, יש בו מותר, אסור ותחום אפור, וכדאי שתכירו ותדעו איך לשחות באוקינוס המסחר האלקטרוני לפני שתכניסו את הרגליים למים.

רוצה לדעת עוד על הכנסה פסיבית? – הצטרף לרשימת הדיוור שלנו וקבל את כל העדכונים אליך למייל

הקורס eBay PowerSeller – של אסי צור

אחת האפשרויות ללימוד מסחר אלקטרוני בארץ היא באמצעות הקורס eBay PowerSeller, מיסודו של אסי צור.

מיהו אסי צור?

אסי צור, בוגר מנהל עסקים ולימודי סחר בינלאומי, הוא אחד מיזמי האינטרנט הותיקים בישראל, וללא ספק אחד המצליחים שבהם, בעיקר בכל הנוגע למסחר אלקטרוני.

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני

אסי צור

למעלה מ- 12 שנים שאסי עוסק במסחר בזירות שונות, ובפרט באיביי. כמומחה ומנחה מקצועי לאיביי (מוסמך מטעם eBay University), החל אסי לפני שנים מספר ללמד את התחום, ועד כה העביר למעלה מ- 700 קורסים בנושא. למעשה, רבים מהסוחרים המצליחים כיום באיביי, כמו גם אלה שמעבירים קורסים בעצמם או מספקים שירותי מנטורינג, למדו אצל אסי. בנוסף לכך, אסי צור משמש כיועץ לסוחרים ובעלי עסקים, בארץ ובחו"ל.

כיום, אסי צור מנהל "קניון" באיביי – חדר מסחר ובו למעלה מ- 100 חנויות. את האימפריה העניפה הזו מנהל עבורו צוות מיוחד וייעודי למטרה זו.

בנוסף לכל הנ"ל, אסי הוא המייסד והרוח החיה מאחורי אתר אסכולי, אתר לימודים בשיטת סרטוני וידאו במגוון רחב של נושאים. הוא גם המייסד והמנהל של מכללת "שטרודל" ללימודי מכירה מקוונות.

למי מיועד הקורס?

כאמור, מסחר אלקטרוני הוא אחד האפיקים הנפוצים והרוחיים לעשיית כסף באינטרנט. לכן, קורס זה מיועד ל:

 • מי שמעוניין בהכנסה פסיבית ולא יודע איך להתחיל.
 • מי שמעוניין לעסוק במשרה מלאה במסחר אלקטרוני ולבנות לעצמו אימפריית סחר.
 • מי שכבר יש לו עסק מוחשי כזה או אחר, בלי אתר אינטרנט, או אפילו מי שיש לו אתר אינטרנט משל עצמו המשמש למכירת מוצרים, ורוצה להנות מן היתרונות העצומים שיש לזירת המסחר של איביי להציע.

חשוב כמובן ידע בסיסי באנגלית ויכולת גישה למחשב ולאינטרנט. מובן שגם חוש עסקי / יזמי אלמנטרי רצוי כאן, הרי בסופו של דבר מדובר במסחר.

עם זאת, כפי שיפורט בהמשך, אין צורך בידע ביצור, אספקה, פיתוח מוצרים, ניהול מלאי וכו'.

אין כמו המלצה ממקור ראשון:

תוכן ומבנה הקורס

שיטת הלימוד מורכבת מלמידה עצמאית יחידנית על בסיס סרטונים (כ- 100 במספר), בשילוב עם מפגשים פרונטליים, ליווי אישי על ידי מנטורים וכן קבוצת תמיכה פעילה בפייסבוק (בת למעלה מ- 1000 חברים).

הקורס בנוי משלושה מודולים, המתבססים זה על זה:

המודול הראשון נקרא "קורס איביי המלא". בקורס זה 98 סרטונים, באורך כולל של כ- 15 שעות. הפרקים העיקריים הינם:

 • מבוא לאיביי ולמסחר אלקטרוני בכלל
 • הכרות מעמיקה עם אתר איביי, תכונות ומאפיינים
 • פתיחת חשבון איביי ופייפל
 • סקירת פורמטי המכירה באיביי
 • מערכת הפידבקים
 • קניות באיביי
 • מחקר שווקים
 • עמלות איביי ופייפל
 • העלאת מוצר למכירה
 • פרסום
 • מה עושים לאחר סיום מכירה
 • שירות לקוחות איביי ופייפל
 • יישוב מחלוקות
 • לוגיסטיקה
 • שימוש בתמונות ווידאו
 • צילום מוצר
 • פתיחת חנות באיביי

רוצה לדעת עוד על הכנסה פסיבית? – הצטרף לרשימת הדיוור שלנו וקבל את כל העדכונים אליך למייל

המודול השני נקרא "הקורס המורחב". אורכו כ- 8 שעות. הפרקים העיקריים הינם:

 • התנהלות מול רשויות (מיסים, מכס וכו')
 • גישה וחשיבה מסחרית
 • בניית סל מוצרים
 • ניהול כספים

המודול השלישי נקרא "קורס איביי למתקדמים + דרופשיפינג למתקדמים".

אורכו כ- 15 שעות. מודל זה עוסק בעיקר בדרופשיפינג לסוגיו וכן בכלי עבודה ותהליכים נוספים לאופטימיזציה של זירת המסחר.

איך עושים כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני

בקורס שלושה מודולים, הכוללים למעלה מ- 100 סרטוני הדרכה במגוון רחב מאוד של תחומים

מה עוד מקבלים כשנרשמים לקורס?

הנרשמים לקורס מקבלים בנוסף מספר לא מבוטל של בונוסים חשובים:

הספר "לעשות כסף באינטרנט" – נכתב על ידי אסי צור עצמו יחד עם ד"ר יניב זייד.

25 קורסים אונליין, במגוון נושאים, באתר "אסכולי". שווי ההטבה מגיע לאלפי שקלים (כל קורס כזה עולה כמה מאות שקלים ברכישה מאתר אסכולי).

עד כמה ההכנסה פסיבית? או – כמה באמת צריך להשקיע?

בשלב ראשון, מעבר להשקעה בלימוד והתנסות, תצטרכו להשקיע עד שלוש שעות בכל יום, 4-5 פעמים בשבוע. מרגע שתתבססו וזרם ההזמנות יגבר, תוכלו לקבוע בעצמכם את הקצב ומידת ההשקעה.

תוך כמה זמן תגיעו לזה? זו כמובן שאלת השאלות. להערכת העוסקים בדבר, אם לומדים, מתמידים, ומשקיעים את כמות הזמן לעיל, אפשר תוך כמה חודשים להתחיל לראות הכנסות.

נשמע לכם מעניין? לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה לקורס eBay PowerSeller הקורס כרגע לא פתוח להרשמה. נעדכן כאשר הוא נפתח שוב.

Share This:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *