איך להרוויח כסף באינטרנט

הכנסה פסיבית באינטרנט

 

איך אפשר להרוויח כסף באינטרנט? איך יוצרים הכנסה פסיבית אינטרנטית? שאלות אלה צצות כל הזמן, ומעסיקות מיליוני אנשים בארץ ובעולם כולו. בשנים האחרונות הפך האינטרנט למקור בלתי נדלה להכנסה פסיבית, אולי המקור הטוב והנפוץ ביותר, ורבים וטובים כבר משתמשים בו, על שלל הפלטפורמות שבו, כדי להרוויח.

אז איך אפשר להרוויח כסף באינטרנט?

ובכן, יש כמה וכמה דרכים:

שיווק שותפים:

עסק שעיקר הכנסתו היא מעמלות על מכירה או פעולה אחרת המתבצעת ברשת. המשווק נמצא בין האדם או הגוף המעוניינים למכור מוצר מסוים (למשל: מכללה המעוניינת למקסם את כמות הנרשמים לקורס בנושא השקעה בשוק ההון) ובין לקוח פוטנציאלי המעוניין לקנות את המוצר (במקרה שלנו: אדם שרוצה ללמוד על שוק ההון ומחפש קורס ממכללה מוסמכת), ונהנה מדמי התיווך – בדיוק כמו מתווך נדל"ן, למשל. ישנם לא מעט ערוצים ואופנים לעשות זאת, ונרחיב על כך בהמשך.

הקמת וניהול אתר אינטרנט בתחום תוכן מסוים – אתר נישה:

האתר עצמו הוא עסק, המספק שירותים או מוצרים לקהל הגולשים המסוים שלו, ומכניס כסף באמצעות מכירת אותם שירותים ומוצרים, ו / או באמצעות מכירת שטחי פרסום, או גם וגם. גם כאן, ישנן אינספור אפשרויות, שעליהם נרחיב בהמשך. סוגי האתרים המרכזיים הם:

אתר המספק מידע (למשל – אתר חדשות)

אתר המספק שירות בחינם או בתשלום (למשל – אתר להורדת תמונות, אתר השוואת מחירים)

אתר המספק מוצר (למשל – אתר להורדת אפליקציה או תוכנה)

אתר למסחר אלקטרוני – ראה בהמשך.

שילוב של הכל

הערה חשובה – יש כמובן עוד כמה וכמה מודלים עסקיים, אך בשלב זה לא ניגע בהם כיון שהם פחות רלוונטיים להקשר של הכנסה פסיבית אלא מהווים עסק של ממש.

רוצה לדעת עוד על הכנסה פסיבית? – הצטרף לרשימת הדיוור שלנו וקבל את כל העדכונים אליך למייל

מסחר אלקטרוני:

אחד הטרנדים החמים של התקופה האחרונה. הכוונה היא להקמת חנות וירטואלית (בעיקר בתוך אמזון או איביי) ומכירת מוצרים מוחשיים (לרוב מדובר על מותג פרטי כלשהו). מדובר למעשה בעסק לכל דבר, אך הוא עדיין נכנס תחת ההגדרה של הכנסה פאסיבית כיון שהיחס בין השקעת זמן וכסף לבין תזרים ההכנסות עדיין עומד בהגדרות שהגדרנו מראש. עם זאת, במרבית המקרים, העיסוק בניהולו ותחזוקתו של אתר מסחר אלקטרוני הופך את כל העניין לעסק עיקרי, ולא להכנסה נוספת.

פיתוח והפצת מוצר דיגיטלי:

יש לכם ידע בתחום מסוים? הפכתם אותו לספר דיגיטלי או לקורס מצולם? הפצתו ומכירתו באינטרנט יכולה להפוך לעסק מכניס באופן פסיבי. גם פיתוח והפצת אפליקציות ותוכנות נכנס תחת קטגוריה זו, אם כי כאן תידרשו ליכולת פיתוח תוכנה, ואם אין לכם – זה כבר סיפור אחר.

הערה חשובה ביותר לגבי שיווק בכלל ושיווק שותפים בפרט – אם תסתכלו על הרשימה מעלה, חוץ מאשר מסחר אלקטרוני, כל יתר האפשרויות כוללות בצורה זו או אחרת שיווק שותפים, או שימוש בכלים האלה. הדרך לתרגם אתר לכסף עוברת דרך שיווק ישיר או עקיף של המוצר.

Share This: